We speak english. Please call +420 736 606 079 every day from 8 to 22.

×

Pokládka podlahových palubek

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Jak položit podlahové palubky?

Jak na pokládku podlahových palubek?

Krásnou a účelnou podlahu dělá nejen úprava povrchu, ale především ta správná volba dřeviny. Napodobeniny nemají zdaleka takovou životnost jako podlaha z masivních dřevěných podlahových palubek.

V naší nabídce máme podlahové palubky ze smrku, severského smrku i ze severské borovice

Palubka ze severské borovice.

Palubky ze severské borovice

Palubka ze severského smrku.

Palubka ze smrkuSamotné položení podlahy z masivních dřevěných palubek vám určitě nebude dělat velké potíže. Pojďme tedy na to!

Existují 4 způsoby jak položit dřevěné podlahové palubky.

Podlahové palubky – pokládka na rošt

Podlahové palubky - pokládka na OSB desky lepením

 • Podklad si připravíme z OSB desek, které mají pero a drážku. Síla desek je 12 mm.
 • Na desky se celoplošně nanese speciální lepidlo na savé podklady a podlahové palubky můžete pokládat.

Podlahové palubky – pokládka na OSB desky šroubováním

 • Postup při pokládce podlahových palubek na OSB desky s PD, pomocí vrutů je stejný, jako při pokládání na rošt.
 • Pokud se OSB desky (síla 12 mm) pokládají na betonový podklad, určitě je podložte vrstvou odhlučňovací podložky (např. mirelonem).
 • Palubky se připevňují pomocí univerzálních vrutů přes pero pod úhlem cca 45°.
 • Začínáme max. 10 cm od okraje palubky a dále pokračujeme po cca 40 cm.

Podlahové palubky - pokládka na beton lepením

 • Před samotnou pokládkou je nutné betonový podklad natřít vhodnou penetrací, aby se savost betonu sjednotila.
 • Potom na beton celoplošně naneseme lepidlo k pevnému lepení.
 • Pokládku začínáme dvěma řadami palubek. Lepení by se mělo nechat vytvrdnout cca 24 hod.
 • Měla by se založit první řada cca 2 palubky, nechat zatvrdnout cca 24 hod.
 • Potom můžeme pokládat další řady a stahovat svorkou nebo kurtou.

Realizace montáže podlahových palubek  Realizace montáže podlahových palubek

Realizace montáže podlahových palubek

Nátěr podlahy po montáži

Po pokládce dřevěných podlahových palubek nezapomeňte na následné ošetření dřeva a také dolaďte nerovnosti zakončení tzn. namontujte dřevěné lišty do rohů, koutů a na přechody.

 • Tvrdý voskový olej: jednoduchý na aplikaci - zvládnete sami doma. Ošetření nevydrží vyšší zátěž, ale snadno se roztírá a lze s ním jednoduše lokálně renovovat.
 • Lak: na podlaze vydrží déle než olej, je odolnější, ale hůře se obnovuje.
 • Doporučujeme:

Tvrdý voskový olej OSMO - je transparentní, polomatný olej, který slouží k ochraně dřeva v interiéru (dřevěné, korkové podlahy, povrch nábytku). Zachová přírodní vzhled povrchu dřeva, je odolný vůči ošlapání a odpuzuje vodu a nečistoty. Můžete ho trvale zatížit, je mimořádně odolný. V případě renovace stačí jeden nátěr - bez broušení.
REMMERS Tvrdý voskový olej PREMIUM - olej na bázi přírodních olejů prosakuje do hloubky a krásně zvýrazní strukturu dřeva. Natřený povrch se snadno udržuje - odpuzuje prach a jiné nečistoty, celkově je odolný. 
BONA Home Tvrdý vokový olej - proniká hluboko do dřeva, zdůrazňuje jeho strukturu, dřevo oživí a dodá mu barvu. Olej rychle schne a velmi snadno se aplikuje. Po natření vytváří na povrchu tenký ochranný film z hodnotných olejů a vosků.
REMMERS Podlahový lak PREMIUM - chrání ošetřený povrch před odřením, poškábáním a chemikáliemi. Skvěle odolává běžně dostupným krémům na ruce. Lak velmi rychle schne
LIGNOFIX Polyuretanový lak - jednosložkový lak ředitelný vodou je vysoce odolný otěru. Zachovává přirozenou krásu a kresbu dřeva, je voděodolný a protiskluzový za sucha i za mokra.
LUXOL Lak na parkety a dřevěné podlahy - velmi tvrdý lak, který rychle shcne a nezapáchá. Skvělá mechanická odolnost a ochrana proti poškárábní. Disponuje atestem protiskluznosti.

Ošetření podlahy během užívání

Kvalitní přípravky i nářadí pro údržbu vám pomůžou udržet dřevěnou podlahu v kondici. Jak na to se dozvíte v přiloženém prospektu.

 • Doporučujeme přípravky:

OSMO vosková údržba a čisticí prostředek - oživující prostředek si poradí i s odolnými skvrnami a následně odpuzuje nečistoty. Nezapáchá a odolává slinám či potu. Po zaschnutí je přípravek nezávadný pro člověka, zvířata i rostliny.
OSMO Wisch-Fix - koncentrát na čištění a údržbu podlah. Připravidelným používáním vytváří hladký neklouzavý povrch. Jemně odstraňuje prach, skvrny, mastnotu a jiné nečistoty. Čistič je ohleduplný k pokožce i životnímu prostředí.
REMMERS Emulze na údržbu olejovaných/lakovaných povrchů - přípravky odolávají poškárbaní a odření. Díky používání dosáhnete povrchu, který se bude snadno udržovat.

OSMO čistící set na podlahy - set se skládá ze 4 dílů: hlava mopu, mop na prach, mop ke stírání na vlhko, utěrka z aktivních vláken. Používá se pro čištění a údržbu podlah. Lze používat jak suchou tak i mokrou cestou.
BONA Premium Spray Mop na dřevěné podlahy - použijte k čištění dřevěných podlah ošetřených lakem nebo tvrdým voskovým olejem. Mop vyniká ergonomickou pěnovou rukojetí a nízkou hmotností. Za použití speciálních čističů BONA z podlahy odstraníte až 99 % bakterií a listerií.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11+4 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Artisan Rozvoz Artisan rozvoz