Pokládka podlahových palubek

 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Jak položit podlahové palubky?

Jak na pokládku podlahových palubek?

Krásnou a účelnou podlahu dělá nejen úprava povrchu, ale především ta správná volba dřeviny. Napodobeniny nemají zdaleka takovou životnost jako podlaha z masivních dřevěných podlahových palubek.

V naší nabídce máme podlahové palubky z severské borovice i ze severského smrku.

Palubka ze severské borovice.

Palubky ze severské borovice

Palubka ze severského smrku.

Palubka ze smrkuSamotné položení podlahy z masivních dřevěných palubek vám určitě nebude dělat velké potíže. Pojďme tedy na to!

Existují 4 způsoby jak položit dřevěné podlahové palubky.

Podlahové palubky – pokládka na rošt

Podlahové palubky – pokládka na OSB desky lepením

 • Podklad si připravíme z OSB desek které mají pero a drážku, síla desek 12mm.
 • Na desky se celoplošně nanese speciální lepidlo na savé podklady a podlahové palubky můžete pokládat.

Podlahové palubky – pokládka na OSB desky šroubováním

 • Postup při pokládce podlahových palubek na OSB desky s PD, pomocí vrutů, je stejný jako při pokládání na rošt.
 • Pokud se OSB desky (síla 12mm), pokládají na betonový podklad, určitě je podložte vrstvou odhlučňovací podložky (např. mirelon).
 • Palubky se připevňují pomocí univerzálních vrutů přes pero pod úhlem cca 45°.
 • Začínáme max 10 cm od okraje palubky a dále pokračujeme po cca 40 cm.

Podlahové palubky – pokládka na beton lepením

 • Před samotnou pokládkou, je nutné betonový podklad napenetrovat, aby se savost betonu sjednotila (penetrací na to určenou).
 • Potom na beton naneseme celoplošně lepidlo (KIESEL BAKIT ESP 17 kg k pevnému lepení)
 • Pokládku začínáme dvěma řadami palubek. Lepení by se mělo nechat vytvrdnout cca 24 hod.
 • Měla by se založit první řada cca 2 palubky, nechat zatvrdnout cca 24 hod.
 • Potom můžeme pokládat další řady a stahovat svorkou nebo kurtou.

Realizace montáže podlahových palubek  Realizace montáže podlahových palubek

Realizace montáže podlahových palubek

Nátěr podlahy po montáži

Po pokládce dřevěných podlahových palubek, nezapomeňte na následné ošetření dřeva a také doladit nerovnosti zakončení tzn. namontovat dřevěné lišty do rohů, koutů a na přechody.

 • Lak = vysoká odolnost a dlouhá životnost, ale mnohem náročnější renovace.
 • Tvrdý voskový olej = snadná renovace a aplikace, nutnost renovace po 4 letech.
 • Doporučujeme:

Tvrdý voskový olej OSMO - je transparentní, polomatný olej, který slouží k ochraně dřeva v interiéru (dřevěné, korkové podlahy, povrch nábytku). Zachová přírodní vzhled povrchu dřeva, je odolný vůči ošlapání a odpuzuje vodu a nečistoty. Můžete ho trvale zatížit, je mimořádně odolný. V případě renovace stačí jeden nátěr - bez broušení.
Údržbový olej OSMO – je prostředek na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků, odpuzuje vodu a nečistoty. Zajišťuje hloubkové ošetření i běžnou péči olejovaných podlah, oživuje zašlé a matné podlahy.
Vodou ředitelný lak na schody ADLER - je bezbarvě matný lak na schody. Lze ho použít jako jednosložkový či dvousložkový nátěr pro dřevěné schody. Má vysokou odolnost proti opotřebení, snižuje vrzání, je protiskluzový a protihlukový, ve spojení s plamenem ohně má schopnost zpomalit rychlost hoření.
Adler legno Öl - univerzální rychleschnoucí olej pro ošetření listnatého a jehličnatého dřeva, zdůrazňuje jeho strukturu.
Polyuretanový lak Remmers – vodou ředitelný polyuretanový lak, který má vysokou odolnost proti odření a poškrábání, je odolný proti chemikálií, ekologický a chrání namáhané dřevo.
Olej na podlahy Remmers – je tvrdý voskový olej na podlahy a nábytek. Vyroben na bázi přírodních olejů s bezolovnatými sušidly. Odpuzuje vodu a nečistoty, je prodyšný, bezpečný a má odolný film proti opotřebení.

Ošetření podlahy během užívání

Kvalitní přípravky i nářadí pro údržbu vám pomůžou udržet dřevěnou podlahu v kondici. Jak na to se dozvíte v přiloženém prospektu.

 • Doporučujeme přípravky:

Vosková údržba a čistící prostředek - Oživující prostředek - Bez zápachu. Neobsahuje benzol. Pro bíle transparentní povrchy k dostání také v bílé. Čistí a regeneruje zároveň.
Wisch - fix OSMO - Koncentrát na čištění a údržbu podlah - Neobsahuje rozpouštědla a rovněž barvicí a vonné látky. Biologicky odstranitelný. Vysoce účinný. Ve vodě rozpustný. K přidání do vody na stírání k pravidelnému čištění a údržbě větších, silně pochozích podlah.


Vyberte si i speciální přípravky a pomůcky jako např:
OSMO čistící set na podlahy - Set se skládá ze 4 dílů: hlava mopu, mop na prach, mop ke stírání na vlhko, utěrka z aktivních vláken. Používá se pro čištění a údržbu podlah. Lze používat jak suchou tak i mokrou cestou.
Remmers na olejované povrchy - Odpuzuje prach a nečistoty. Povrch se snadno udržuje jelikož výrobek vytváří film, který zajištuje protiskluznost.
Remmers na lakované povrchy - Mimořádná odolnost proti odření a poškrábání. Dobrá odolnost proti chemikáliím. Krásně povzbudí dřevěný podklad.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 11 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.