7 DIY Dřevěných vánočních ozdob

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Dřevěné vánoční dekorace

7 vlastnoručně vyrobených (DIY) dřevěných vánočních ozdob

Vánoční období je tu a s ním přichází i touha oživit svůj domov vánočními dekoracemi. Co kdybyste si letos vytvořili vlastní vánoční ozdoby? Pojďte s námi objevit praktické a jednoduché způsoby, jak je vytvořit. Nechte se vést od výběru dřeva až po poslední úpravu.

Vánoční dekorace DIY

Kouzlo starého dřeva: Jak vdechnout život opuštěným kusům

Prvním krokem je získání dřeva, ale není nutné ihned běžet do obchodu. Místo toho se vydejte na procházku do lesa, kde můžete objevit celou řadu pokladů. Zeptejte se také známých, nebo prohledejte půdu a kůlnu. Dřevo se dá využít
v různých rozměrech a tvarech. S trochou kreativity se dá z takovýchto nalezených kousků vytvořit úžasná dekorace
pro váš domov.

Přivítejte Vánoce s originálními DIY dekoracemi: Inspirace pro kutily

Vánoční dekorace mohou být skvělým způsobem, jak dodat domovu vánoční nádech. Připravili jsme pro vás sedm kreativních DIY nápadů. Nechte se inspirovat a objevte jednoduché způsoby, jak vytvořit vánoční dekorace.

Dřevěné vánoční ozdoby

Oživte váš stromeček vlastními vánočními ozdobami. Stačí kulatá překližka nebo plát z kmene stromu jako základ. Vyvrtejte dírku pro zavěšení a můžete začít malovat pomocí akrylových barev nebo fixů. Fantazii se meze nekladou! Výroba těchto vánočních ozdob jistě nadchne i malé děti.

 

Sněhulák, který neroztaje

Že letos budou Vánoce opět na blátě? Nevadí! Poradíme vám, jak si i tak postavit sněhuláka a přinést tak do domova zábavnou a hravou atmosféru. Pro začátek si připravte velké dřevěné pláty, které poslouží jako tělo sněhuláka. Postupně tyto pláty spojte do tvaru těla sněhuláka a pevně je zafixujte. Přidejte knoflíky, použijte barvy nebo fixy
na vyznačení očí, nosu a úsměvu. Můžete přidat i šálu nebo čepici, aby váš sněhulák získal osobitý vzhled.

 

Artisan TIP Nemáte k dispozici kulaté pláty? Nevadí můžete použít například rovné plotovky a sněhuláka
si namalovat!

Originální stromeček z trojúhelníků

Pro vytvoření netradičního dřevěného vánočního stromečku budete potřebovat pouze tři dřevěné lišty - dvě stejně dlouhé a jednu kratší. Stačí je spojit do tvaru trojúhelníku a upevnit. Připevněte na něj vánoční koule různých barev
a velikostí a nezapomeňte na světelný řetěz. Je jen na vás, jakou zvolíte velikost stromečku a jeho výzdobu, pusťte uzdu své kreativitě!

Věnec ze dřeva

Další zajímavou dekorací pro váš domov může být věnec ze dřeva. Je vytvořen z kulatých dřevěných řízků, které se spojí do kruhového tvaru. Dřevěný věnec můžete ozdobit chvojím, stuhami, šiškami a dalšími ozdobami podle vašich představ. Výsledkem může být nejen věnec na dveře, ale i nápaditý adventní věnec!

Dřevěná svíce

Dřevěné svíce jsou krásnou a originální dekorací, kterou si můžete vyrobit doma snadno a rychle. Pro výrobu budete potřebovat hranol nebo kulatinu, na jejímž vrcholu upevníte komponent připomínající plamen nebo kalíšek na čajovou svíčku. Dřevěný hranol nebo kužel můžete ozdobit například ovázanou mašlí, což dodá svíci jemný a elegantní vzhled. 

Stromeček z klacíků

Pro tuto jednoduchou dřevěnou dekoraci budete potřebovat několik popadaných klacíků různých délek, které provrtáte uprostřed a nasadíte na tenčí železnou tyčku. Výsledkem bude dřevěný stromek, který můžete ozdobit různými vánočními ozdobami, koulemi či řetězy.

  

Girlanda

Vánoční girlanda je originální ozdobou vytvořenou spojením klacíků, na které jsou zavěšeny různé dekorace.
Můžete zavěsit sušené pomeranče, barevné mašle nebo další vánoční ozdoby.

  

Nevyhazujte staré sáně: Překvapte své blízké originální vánoční výzdobou

Máte doma staré sáně a nevíte, co s nimi? Máme pro vás skvělý nápad! Staré sáně mohou zdobit váš dům venku i uvnitř! Stačí sáně postavit na výšku a vytvořit mezi lyžinami jednoduché poličky a základ pro neobyčejnou vánoční dekoraci
je tu! Teď už stačí na poličky umístit třeba vaše DIY výrobky, aby celý koncept získal osobitý nádech. A na závěr? Nezapomeňte na světélka, která k Vánocům prostě patří a není jich nikdy dost!

  

Dosáhněte neobyčejného vzhledu použitím barev

Zaměřte se i na barvy a použijte různé barevné odstíny. Pro rychlou a jednoduchou aplikaci použijte PINTYPLUS - křídové barvy ve spreji, které nevyžadují žádné štětce a umožňují snadnou práci. Máte radši klasické nanášení barvy štětcem? Skvělou volbou je ADLER Kreidefarbe, pro interiérové využití. V exteriéru je vhodné použít BONDEX Garden colors nebo ADLER 5in1

Je čas se pustit do práce!  Každý kousek, který vytvoříte, bude mít vaši stopu. Těšíme se, až s námi budete na našich sociálních sítích sdílet vaše DIY výrobky do soukromé zprávy. Instagramový profil najdete zde. Přejeme vám skvělou zábavu a nezapomenutelné chvíle plné zábavy!

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán terasy Hurikán terasy