We speak english. Please call +420 736 606 079 every day from 8 to 22.

×

Terasová sezóna je v plném proudu - jak na dřevěnou terasu.

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Terasová sezóna je v plném proudu - jak na dřevěnou terasu.

JAKÁ JE NABÍDKA DŘEVĚNÝCH TERAS

Terasa ze sibiřského modřínu Terasa z Thermo borovice Terasa z exotických dřevin

Každý materiál je vhodný do jiného prostředí a má své výhody i nevýhody a náročnost na údržbu. Důležité je, co od své terasy očekáváte vy, kolik máte času na sezonní ošetřování a také jaká je vaše představa o ekonomické stránce pořízení.

SIBIŘSKÝ MODŘÍN, který dovážíme z Ruska, má vyšší hustotu dřeva a je to díky chladnému podnebí, ve kterém pomaleji roste, letokruhy jsou jemnější a dřevo lépe odolává povětrnostním výkyvům. Pryskyřice, kterou sibiřský modřín obsahuje, působí jako přírodní impregnace proti vodě a chrání dřevo i před dřevokazným hmyzem a houbami.

THERMO BOROVICE je dřevo borovice, které je tepelně upravené v tlakové komoře. Je to ekologický proces bez použití chemikálií. Dřevo se tím stává rozměrově stabilnější a odolnější proti hnilobě i škůdcům, změní se i barva ze světlé na lehce nahnědlou.

EXOTICKÉ DŘEVINY jsou oblíbené nejen pro své exotické zbarvení, ale i pro tvrdost, pevnost a vysokou životnost. Jsou dovážené z jihovýchodní Asie nebo z Jižní Ameriky.
V nabídce máme terasová prkna:

  • Bangkirai
  • Bukit
  • Garapa
  • Massaranduba
  • Merbau
  • Teak a další.

Všechny dřevěné terasy ošetřete vhodným přípravkem. Dřevo nechytí patinu - nezešedne a bude vám sloužit o to déle. Konkrétní doporučení jak vybranou terasu ošetřovat, jaké montážní prvky použít do jakého prostředí najdete na našich stránkách, vždy u příslušného terasového prkna.

JAK NA MONTÁŽ DŘEVĚNÉ TERASY

Krátký obrázkový návod jak na montáž dřevěné terasy do štěrku. Tady jsme montovali terasová prkna z Thermo borovice na podkladové hranoly ze stejného materiálu.

Nejprve jsme si připravili místo, kde bude nová terasa stát. Srovnali jsme podloží do roviny a zasypali jemným pískem cca 20 cm. Poté jsme vytvořili základní podklad - hrubý štěrk s velikostí 16/32 mm ve vrstvě cca 10-15 cm. Na podklad ze štěrku jsme položili geotextílii, poté jsme nasypali jemný štěrk. Je možné dát i ozdobný štěrk. Tato vrstva se nezpevňuje - neudusává, aby do ní šly dobře zasadit dlaždice.

Jako další krok jsme položili betonové dlaždice. Je důležité dobře rozměřit, aby středy dlaždic byly vždy 50 cm od sebe. Je dobré vybrat "lepší" betonové dlaždice, které v sobě mají výztuhu, aby nepraskaly. Doporučujeme jemným štěrkem nebo pískem dlaždice zafixovat, aby tam neležela na volno. Na dlaždice jsme dali nejdříve pryžovou podložku a na ní až podkladové hranoly. Hranoly byly stejně jako terasová prkna z Thermo borovice a měly rozměr 40x70 mm. Hranoly jsme připevnili ke dlaždicím natloukací hmoždinkou a pokládali ve vzdálenosti 50 cm od sebe. Hranoly byly bez impregnace.

Terasová prkna jsme pokládali kolmo k hranolům. Mezi hranol a prkno je dobré vložit plastovou lištu nebo terasovou hvězdu
- je to kvůli vlhkosti mezi dřevěnými prvky. Předejdeme tak přebírání vlhkosti z jedné konstrukce na druhou.
Prkna se připevňovala nerezovými terasovými vruty. Do terasového prkna s jemnou drážkou cca do druhé drážky od kraje z obou stran, do hladkého prkna cca 1,5-2 cm od kraje z obou stran.

Terasa je nyní hotová a připravená k ošetření Speciálním olejem OSMO na Thermo dřevo. Tento nátěr byl na jaře.
  

OLEJE NA TERASY

Jsou velice oblíbené a účinné jako sezonní ošetření vodorovných dřevěných konstrukcí. Vpijí se do dřeva a oživí strukturu. Povrch je hladký, příjemný na dotek. Některé oleje jsou protiskluzové.

Ošetření terasy z Thermo borovice

Terasu z Thermo borovice jsme natírali až po několika týdnech. Ošetření konkrétně Thermo borovice doporučujeme provádět kvalitními přípravky, např. vhodný je Speciální olej OSMO na Thermo dřevo - jde o transparentní polomatný olej, založený na přírodních olejích a voscích. Slouží k ochraně dřeva, odpuzuje vodu a reguluje vlhkost. Vyhladí povrch terasy, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se.

Ošetření terasy z jiných dřevin

Olej ADLER Pullex Bodenöl

- je založený na přírodních olejích a voscích, slouží k ochraně dřeva v exteriéru. Obzvláště vhodný je pro modřínové dřevo a exotické dřeviny. Odpuzuje vodu a reguluje vlhkost. Povrch je chráněn proti napadení modráním a plísněmi. Umožňuje dýchání dřeva a zabraňuje bobtnání a sesychání. V případě renovace stačí jeden nátěr na očištěný povrch (bez obrušování!)

Olej OSMO Speciální olej na terasy

- jde o transparentní, polomatný olej, založený na přírodních olejích a voscích. Slouží k ochraně v exteriéru. Neobsahuje UV faktor! Odpuzuje vodu a reguluje vlhkost. Vyhladí povrch dřeva, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se.

Olej REMMERS Gartenholz Öl ECO - vodou ředitelný terasový olej

- ekologický olej pro ošetření dřevěného zahradního nábytku a dřevěných teras. Je vhodný na dřeviny teak, bangkirai, modřín, douglaska a accoya. Chrání dřevo před vysušením, je protiskluzový a matný. Povrch je odolný povětrnostním vlivům a tmavé odstíny oleje chrání proti UV záření. Jde o veganský výrobek, tzn. je bez přísad živočišného původu. Obsahuje minimum rozpouštědel a je šetrný k životnímu prostředí.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 11 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.