Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Volejte Po-Pá 8-16 277 270 320

Nabídka produktů

Co jsou to KVH hranoly ? Popis kvality

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. KVH hranoly

kvh2.jpg

KVH hranoly jsou čtyřstranně hoblované konstrukční hranoly. Mají velmi široké užití ve stavebnictví, kde se uplatňují v náročných konstrukcích střech, při stavbě srubů, při konstrukci stropů nebo v montovaných domech. KVH hranoly jsou průmyslově vyráběny a většinou jsou délkově napojené "cinkovým spojem". A to především délky 7- 13m. Kratší délky 3-7m mohou být vyrobeny z bez napojení - lepení,  tzv. z jednoho kusu.

kvh_1.jpg

KVH hranoly se vyrábějí ve základních provedeních, které se liší svojí kvalitou. NSi kvalita je průmyslová kvalita, při které se může objevit zamodrání, praskliny nebo další drobné vady, které neovlivňují mechanické vlastnosti materiálu. Jedná se pouze o nedostatky ve vzhledu, nikdy ne v kvalitě, která je pevně daná, proto se KVH hranoly v nepohledové kvalitě používají všude tam, kde dřevěná konstrukce není vidět.

nepohled. kvh.jpg
nepohled. kvh2.jpg

Si kvalita pak je pohledová kvalita, která se používá v případě viditelných konstrukcí, jako jsou například stropní trámy nebo vazba krovu. Tyto KVH hranoly jsou bez kazů a dalších vzhledových nedostatků a často tvoří velmi zajímavou a na pohled příjemnou součást místnosti.  Kvalitu Si na našem eshopu vůbec nenabízíme.

pohled. kvh.jpg
pohled. kvh2.jpg

Na stavbách, kde není vzhled tolik důležitý a kde je naopak potřeba více řešit ekonomickou stránku projektu, lze samozřejmě i na viditelné konstrukce použít nepohledovou kvalitu NSi. I v ní se vždy jedná o hoblované a vysušené hranoly jasně stanovené kvality.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 9 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé množstevní slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.