Zaměřte se na průmyslový design: Industriální styl

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Industriální styl bydlení

Průmyslový design: Industriální styl

Industriální styl bydlení

Industriální styl! Při zmínce o tomto stylu si většina z nás představí průmyslové prostředí, holé cihlové stěny nebo kov s kombinací dřeva. To vše je správně, ale jak si zařídit bydlení v tomto stylu, aby bylo zajímavé a nepřeplácané? Pojďte to s námi zjistit.

Odvážný a funkční svět bydlení

Industriální styl bydlení představuje neotřelý a odvážný přístup, který využívá kontrasty, prostorné interiéry a zajímavé materiály. Je inspirován průmyslovým prostředím, a proto je charakterizován cihlami, kovem a odhalenými trámy.

Nebojte se kombinovat a vytvářet kontrasty mezi různými druhy dřeva a kovu. Kov může být použit na různé části nábytku, a to od regálů až po barové židle.

 

Industriální styl nejen pro velké prostory

Sluší mu velké prostory, jako jsou vysoké stropy a rozsáhlá okna, která propouštějí dostatek světla. I když tyto podmínky nemáte, je možné ho přenést také do menších místností. Plechové cedule na zdi, stylové židle a vhodně zvolené osvětlení mohou vytvořit industriální dojem. Větší doplňky by mohly v menším prostoru působit stísněně. Je důležité dbát na dostatek světla, aby se prostor jevil vzdušně.

 

Nábytek s charakterem

Zvolte nábytek z masivního dřeva, který dodá prostoru robustnost. Je dobré nechat dřevo poškrábané a neupravené, což podtrhuje dojem použitého materiálu. Aby nábytek odrážel průmyslový charakter, můžete využít černý kov na spoje, úchytky a další drobné doplňky. 

 

Základní barvy industriálního stylu

Odstíny bílé, šedé a černé dominují. Chcete dosáhnout dramatického a odvážného vzhledu? Zvolte tmavé barvy, jako je černá nebo šedá. Naopak pro světlejší a vzdušnější atmosféru se hodí světlé odstíny, například bílá nebo béžová. 

 

Technický šmrnc

Nebojte se viditelných drátů na stěnách po elektroinstalaci, zajímavých geometrických tvarů nebo nápisů. Přidáním historických cedulí a materiálů, jako jsou součásti strojů, vytvoříte průmyslový vzhled ve vašem interiéru.

 

Osvětlení jako tajná zbraň pro dokonalý design

Správný výběr osvětlení zdůrazní atmosféru. Vybírejte osvětlení, která připomínají starou továrnu, a využijte stojací i závěsné lampy. Volte lampy s kovovými konstrukcemi, které mohou být doplněny dřevem a sklem, což skvěle ladí s ostatním nábytkem.

Artisan TIP Osvětlení typu edisonovky s teplým světlem jsou ideální pro industriální styl.

 

Jak zútulnit bydlení v industriálním stylu

Pro útulné bydlení v tomto stylu je vhodné zvolit koberce v neutrálních tónech s nízkým vlasem nebo kůži. Rostliny jsou vítaným doplňkem. Pro zastínění oken můžete využít rolety nebo závěsy v šedých tónech.

 

Industriální vzhled s OSB deskami

OSB desky mají svůj charakter. Jejich povrch s různými vrstvami dřevěných hoblin poskytuje zajímavou texturu. V kombinaci s kovem lze dosáhnout průmyslového designu. Pokud chcete zjistit více o využití OSB desek v interiéru, přečtěte si náš článek.

 

Nebojíte se výzev a rádi jdete vlastní cestou? Tak právě vás může zaujmout tento styl, který je drzý a neotřelý. Otevřete dveře odvážnému bydlení! Hledáte přesto něco jiného? Koukněte na náš článek, kde představujeme různé styly bydlení.

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán Terasy a Fasády Hurikán Terasy a Fasády