Na co se používají dřevěné palubky?

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Palubky

palubky-realizace_1_1.jpg

Dřevěné palubky mají široké spektrum využití a vyznačují se jak velmi pěkným, příjemným vzhledem, tak špičkovou funkčností. Jejich použití se liší podle základních typů:

Dřevěné obklady

Dřevěné obklady a další přírodní materiály na bázi dřeva stále mají i přes nástup moderních trendů své místo v interiérech i exteriérech našich domů. 

Dřevěné obklady do interiéru

Dřevěné obklady mají v interiéru dvojí základní využití, a to jako podlahové krytiny nebo obkladové palubky. Obě varianty se vyrábí frézováním nejčastěji jehličnatého dřeva. Výsledkem jsou dřevěné palubky v různých velikostech s pero-drážkou, díky níž stačí jednotlivé desky jednoduše zacvaknout do sebe, takže montáž dřevěných obkladů hravě zvládneme sami.

Fasádní obklady

Fasádní dřevěné obklady, jak už název napovídá, patří do exteriéru na fasádu. To kromě jiného znamená, že na ně oproti  interiérovým dřevěným obkladům působí veškeré povětrnostní vlivy a další nepříznivé faktory, Proto je třeba je před montáží vhodně ošetřit specilálními lazurami, laky, vosky či oleji, a prodloužit tak jejich životnost i i pěkný vzhled.

Při výběru obkladů máme na výběr ze tří základních typů úprav palubek. První z nich je hoblovaný povrch, který indikuje lesklou palubka, ideální pro další povrchovou úpravu. Vybrat si můžeme také řezaný povrch, který je na omak drsnější a obklad působí matným dojmem. Třetím typem jsou kartáčované povrchy obkladů. Díky této úpravě se z desek odstraní pouze vlákna měkčího dřeva, díky čemuž je výsledná fasáda odolnější proti všem povětrnostním vlivům.

Při obkládání dřevěné fasády není od věci zvážit přizvání profesionála. Pokud se rozhodneme provést montáž svépomocí, měli bychom se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti, kvalitním nářadím a speciálními spojovacími prostředky. Specializované firmy provádí obkládání zpravidla rychleji a zaručují vždy technicky správné provedení.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly