Nátěr plotu lazurou Adler Pullex

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Nátěr plotu lazurou Adler Pullex

Nátěr plotu lazurou Adler Pullex

Každý člověk si povšimne kvalitně ošetřeného plotu. Pokud Vám záleží na tom, jak Váš plot vypadá, ale i na tom, jak dlouho Vám vydrží co nejzachovalejší, je stěžejní, abyste se o něj dobře postarali.

Vhodný nátěr je základ

Pokud má Vaše obydlí chránit dřevěný plot, je jasné, že dřevo musíme nějakým způsobem ochránit. Vhodný nátěr je jedním z nejdůležitejších faktorů.

První důležitá věc: dřevo na novém plotě by mělo být dokonale proschnuté.

Následně doporučujeme dřevo naimpregnovat např. produktem Pullex Imprägnier Grund. Po aplikaci impregnace se dřevo stane stejnoměrně nasákavým a nátěr tak bude více celistvý a méně náchylný k poškození. Lazury ADLER Pullex základní impregnaci obsahují, ale například proti dřevokaznému hmyzu a houbám nátěr zcela ochránit dřevo nedokáže.

První nátěr lazurou doporučujeme cca 12 hodin po aplikaci impregnace.

Následně si zvolíte odstín např. lazury Pullex Plus Lasur a můžete začít natírat. Nejprve je nutné barvu pořádně promíchat. Můžete natírat štětcem, nebo válečkem. Druhý nátěr doporučujeme provést po 8-12 hodinách.

Schnutí je samozřejmě závislé na druhu dřeviny, síle nátěru, teplotě, proudění vzduchu a vlhkosti vzduchu.

Po zaschnutí nátěru doporučujeme ošetřit řezné hrany např. produktem Allwetterlack. Tím zamezíte praskání dřeva a výrazně prodloužíte životnost plotu.

Hotový nátěr plotu by Vám měl vydržet několik let. Jedná se o slabovrstvou lazuru, takže Vám nátěr nepopraská, ani se nebude odlupovat. Odpuzuje vodu a reguluje vlhkost. Při renovaci stačí plot znovu natřít lazurou - není potřeba plot brousit!

Pokud máte železné sloupky, můžete si vybrat z celé škály barev na kov.

Tyto barvy má velmi dobrou schopnost chránit proti korozi. Snese i zbytky starého neodstranitelnho rezu na podkladu. Můžete použít na železo, ocel, zinek a hliník.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat .

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán Terasy a Fasády Hurikán Terasy a Fasády