Fasády domů inspirace

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Fasády domů

Fasády: Odraz osobnosti a stylu vašeho domova

Chystáte se oživit vzhled svého domu nebo zvažujete možnosti fasád pro novostavbu? Hledáte inspiraci pro výběr obkladu? Neztrácejte čas hledáním, protože jste na správném místě! V tomto článku vám přinášíme přehled různých designů fasád. Tak pojďme do toho a zjistěte vše, co potřebujete vědět o obkladech!

Fasáda jako vynikající izolace

Co je hlavním úkolem fasádního obkladu? Aby byl nenáročný na údržbu a samozřejmě byl spolehlivou ochranou zdi. Hlavními funkcemi, které mají splňovat, jsou vynikající izolace, dlouhá životnost, odolnost vůči vodě a plísním. Pojďme se společně podívat na fasády, které tyto požadavky splňují.

Dřevěný fasádní obklad

Dřevěné fasády jsou ideální volbou pro přírodní vzhled domu. Mohou být vyrobeny z různých druhů dřevin. Ať zvolíte pro fasádní obklad dřevo tropické, tepelně upravené (Thermowood®) , severský smrk, akát , douglasku nebo sibiřský modřín, rozhodně nesáhnete vedle. Důležité je mít na paměti, že tato fasáda potřebuje perfektní péči, aby byla stále krásná.

 

Cihlová fasáda domu

Cihlová fasáda je stylová a nadčasová. Ideální volba pro moderní i klasické stavby. Můžete si vybrat z široké palety barev a povrchových úprav, aby se cihlová fasáda dokonale hodila k ostatním materiálům a barvám na vašem domě.

 

Vláknocementové fasádní obklady

Vláknocementové fasádní obklady jsou v různých strukturách a barevných provedeních. Vyrábí se výhradně z přírodních surovin. Specifickou vlastností cementovláknitých desek je jejich postupná patinace, která zvýrazňuje kresbu cementového jádra.

    

Kamenný obklad domu

Chcete, aby vaše fasáda dostala jen těžko napodobitelný vzhled a byla nadčasová? Zvolte obložení kamenem. Použitím pravého kamene dostane vaše fasáda přírodní kouzlo. Můžete si být jistí životností v řádu stovek a více let. Preferujete nižší cenu a hmotnost? Zvolte betonovou imitaci kamene. Barevné a strukturální možnosti jsou téměř neomezené. Je však třeba brát v úvahu, že životnost betonové imitace je kratší než přírodního kamene.

     

Obkladové pásky na fasádu

Praktickou volbou pro vytvoření unikátní fasády jsou fasádní obkladové pásky. Jedná se o věrnou imitaci přírodních materiálů. Barevně stálé, lehké, tenké, s autentickým vzhledem. Jsou praktickou a estetickou volbou.

   

Dřevoplastové fasádní obklady

Stává se stále oblíbenějším materiálem. Vzniká smícháním dřevěných pilin a kvalitního plastu a můžeme ho nazývat také WPC materiál. Povrchová struktura samozřejmě připomíná kresbu dřeva a barvu můžete sladit s barvou oken a dveří. Je to  materiál, který skvěle vypadá a hodí se na moderní rodinné domy.

  

Keramické obklady na fasádu

Nabízejí širokou paletu barev, povrchů a struktur, které umožňují vytvořit individuální vzhled domu. Jsou odolné vůči nečistotám a snadné na údržbu.

 

Buďte odvážní a zkuste kombinovat různé materiály pro vytvoření originální a neotřelé fasády

Jak docílit unikátního stylu? Rozhodně kombinací materiálů. Nebojte se toho a inspirujte se.

    

Zvolit správné obklady pro vaši fasádu je důležitým rozhodnutím, které ovlivní celkový vzhled a charakter vašeho domu. Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni vám poradit, pomoci s výběrem a zajistit montáž.

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly