E-SHOP FUNGUJE A NAŠE PRODEJNY JSOU OTEVŘENÉ PRO VÝDEJ ZBOŽÍ


Od 18.3.2020 prodáváme a vydáváme zboží pouze BEZKONTAKTNĚ.

Pro FIRMY a PODNIKATELE:

prodáváme a vydáváme POUZE VZDÁLENĚ objednané zboží přes e-shop, e-mail nebo telefon. Výdej zboží na prodejnách může proběhnout až po VYZVÁNÍ PRODEJNY. Prosíme, dříve pro zboží nejezděte, bohužel vám ho nebudeme schopni vydat.

Pro VEŘEJNOST:

na všech našich prodejnách VYDÁVÁME POUZE zboží, které jste si objednali přes e-shop, e-mail nebo telefon. Zboží vám i dovezeme nebo pošleme. DOPRAVA ZBOŽÍ DOMŮ JIŽ OD 500 KČ PO CELÉ ČR. Dřevomateriál vám rádi přivezeme k vám domů. Není třeba si ho vyzvedávat osobně. Barvy a montážní materiál nadále posíláme pomocí - DPD, České pošty, Zásilkovny nebo Uloženky.

Od 18.3.2020 také zavádíme pouze BEZKONTAKTNÍ ÚHRADU ZBOŽÍ, tj. platba kartou, platba předem převodem. Zboží vám náš pracovník připraví, ale u nakládky již asistovat nebude - snažíme se dodržovat odstup 2 m.

Naší prioritou je ochrana našich zaměstnanců i všech zákazníků. Dodržujte, prosím, bezpečnostní opatření platná od 18.3.2020. Děkujeme vám.

PŘI VSTUPU NA NAŠE PRODEJNY NOSTE, PROSÍM, ROUŠKY. CHRÁNÍTE NÁS A STEJNĚ TAK I MY BUDEME CHRÁNIT VÁS.


Vždy budeme připraveni vám co nejvíce vyhovět.

Budete-li potřebovat poradit, volejte naši zákaznickou linku, denně 8 - 22 hod., i o víkendu, rádi vám pomůžeme.

×

Jsme vám k dispozici denně
8 - 22hod. HOTLINE 
608 404 088
We speak english - 736 606 079

Hořlavost a bezpečnost dřeva

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Hořlavost a bezpečnost dřeva

Je jasné, že dřevo je hořlavý stavební materiál. Nemusíte se ale bát – rozhodně to není důvod, proč se vzdát dřevostaveb. Celosvětové výzkumy dokládají, že častějším použitím dřeva jako stavebního materiálu nevzniká zvýšené riziko požáru. To totiž závisí v první řadě na vnitřním vybavení (u obyvatelů) a na stavu elektroinstalací.

Dřevěné domy splňují - jako všechny ostatní stavby - platné požadavky na protipožární ochranu. Dřevo proto může být i u vícepatrových domů použito jako nosný stavební materiál bez zvýšeného rizika požáru.

Elektrické konstrukce neztrácí nosnost

Při hoření vzniká na povrchu dřeva uhlíková vrstva, která tlumí jeho ohřívání. Ta způsobí, že dřevo hoří velmi pomalu, konstantně a rovnoměrně. Pod touto několik milimetrů silnou vrstvou se dřevo neprohřeje, a nosnost konstrukcí tak zůstane zcela zachována.

Rychlost hoření se pohybuje podle typu dřeviny mezi 0,65 mm a 0,8 mm za minutu. Stavební díly z masivního dřeva tedy musí mít dostatečné rozměry - a díky nim si pak při velkém požáru dlouho zachovají svou nosnost. Příčně rozříznuté dřevo, které zbude po požáru, zůstává plně funkční. Tyto poznatky již vedly ke změnám ve stavebních předpisech tak, aby dřevěné objekty byly zcela bezpečné.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 10 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.