E-SHOP FUNGUJE A NAŠE PRODEJNY JSOU OTEVŘENÉ PRO VÝDEJ ZBOŽÍ


Od 18.3.2020 prodáváme a vydáváme zboží pouze BEZKONTAKTNĚ.

Pro FIRMY a PODNIKATELE:

prodáváme a vydáváme POUZE VZDÁLENĚ objednané zboží přes e-shop, e-mail nebo telefon. Výdej zboží na prodejnách může proběhnout až po VYZVÁNÍ PRODEJNY. Prosíme, dříve pro zboží nejezděte, bohužel vám ho nebudeme schopni vydat.

Pro VEŘEJNOST:

na všech našich prodejnách VYDÁVÁME POUZE zboží, které jste si objednali přes e-shop, e-mail nebo telefon. Zboží vám i dovezeme nebo pošleme. DOPRAVA ZBOŽÍ DOMŮ JIŽ OD 500 KČ PO CELÉ ČR. Dřevomateriál vám rádi přivezeme k vám domů. Není třeba si ho vyzvedávat osobně. Barvy a montážní materiál nadále posíláme pomocí - DPD, České pošty, Zásilkovny nebo Uloženky.

Od 18.3.2020 také zavádíme pouze BEZKONTAKTNÍ ÚHRADU ZBOŽÍ, tj. platba kartou, platba předem převodem. Zboží vám náš pracovník připraví, ale u nakládky již asistovat nebude - snažíme se dodržovat odstup 2 m.

Naší prioritou je ochrana našich zaměstnanců i všech zákazníků. Dodržujte, prosím, bezpečnostní opatření platná od 18.3.2020. Děkujeme vám.

PŘI VSTUPU NA NAŠE PRODEJNY NOSTE, PROSÍM, ROUŠKY. CHRÁNÍTE NÁS A STEJNĚ TAK I MY BUDEME CHRÁNIT VÁS.


Vždy budeme připraveni vám co nejvíce vyhovět.

Budete-li potřebovat poradit, volejte naši zákaznickou linku, denně 8 - 22 hod., i o víkendu, rádi vám pomůžeme.

×

Jsme vám k dispozici denně
8 - 22hod. HOTLINE 
608 404 088
We speak english - 736 606 079

Jak na montáž terasy?

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Montáž terasy

SL371495.jpg

Zahradní terasy patří mezi nejoblíbenější venkovní dřevostavby. Propojí náš dům se zahradou a nejen, že skvěle vypadají, ale jsou také ideální na pohodlný odpočinek a setkávání s přáteli. Co je důležité vědět, než se pustíte do stavby terasy svépomocí?


Podklad a materiál

Podklad by vždy měl být ze zeminy, která dobře propouští vodu - tedy například z vrstvy písku s posypem štěrku. Na ni je potřeba postavit stabilní základ, který zajistí například betonové desky. Aby dobře odtékala voda, je třeba, aby měly mírný spád (přibližně 2%). Na pevný základ pak patří podkladové hranoly, které umístěte nejdále 50 centimetrů od sebe. 

Myslete také na to, že dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje a reaguje na okolní podmínky. Aby se terasa nekroutila, nenadzvedávala nebo jinak nedeformovala, je třeba podkladové hranoly dostatečně připevnit a ujistit se, že mají stejnou hustotu jako pochozí terasové dřevo.

 SL371488-1_1.jpg

Montáž terasových prken

Po kompletním vyrovnání podkladní konstrukce můžeme začít šroubovat terasová prkna. Začínáme u stěny domů a prkna pokládáme minimálně osm milimetrů od ní. Mezi prkny je pak nutné dodržet dostatečnou šířku spáry  (zhruba 5-8 mm), aby mohlo dřevo pracovat a aby měla kudy odtékat dešťová voda.

 SL371445.jpg  SL371488.jpg

Každé prkno by mělo být v šířce přišroubováno dvěma terasovými vruty. Vhodná délka vrutu představuje 2,5 násobek tloušťky prken (např. pokud je tloušťka prkna 21 mm, bude vhodná délka vrutu 50 mm). Vzdálenost šroubu od začátku prkna by neměla překročit pět centimetrů.

Na ukončení vnějších okrajů kompletní terasy se hodí ukončovací prkna, nebo lze ukončení vytvořit pomocí kamenů.

 SL371497.jpg SL371498.jpg
Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 10 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.