Jak na montáž terasy?

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Montáž terasy

SL371495.jpg

Zahradní terasy patří mezi nejoblíbenější venkovní dřevostavby. Propojí náš dům se zahradou a nejen, že skvěle vypadají, ale jsou také ideální na pohodlný odpočinek a setkávání s přáteli. Co je důležité vědět, než se pustíte do stavby terasy svépomocí?

Podklad a materiál

Podklad by vždy měl být ze zeminy, která dobře propouští vodu - tedy například z vrstvy písku s posypem štěrku. Na ni je potřeba postavit stabilní základ, který zajistí například betonové desky. Aby dobře odtékala voda, je třeba, aby měly mírný spád (přibližně 2%). Na pevný základ pak patří podkladové hranoly, které umístěte nejdále 50 centimetrů od sebe. 

Myslete také na to, že dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje a reaguje na okolní podmínky. Aby se terasa nekroutila, nenadzvedávala nebo jinak nedeformovala, je třeba podkladové hranoly dostatečně připevnit a ujistit se, že mají stejnou hustotu jako pochozí terasové dřevo.

 SL371488-1_1.jpg

Montáž terasových prken

Po kompletním vyrovnání podkladní konstrukce můžeme začít šroubovat terasová prkna. Začínáme u stěny domů a prkna pokládáme minimálně osm milimetrů od ní. Mezi prkny je pak nutné dodržet dostatečnou šířku spáry  (zhruba 5-8 mm), aby mohlo dřevo pracovat a aby měla kudy odtékat dešťová voda.

 SL371445.jpg  SL371488.jpg

Každé prkno by mělo být v šířce přišroubováno dvěma terasovými vruty. Vhodná délka vrutu představuje 2,5 násobek tloušťky prken (např. pokud je tloušťka prkna 21 mm, bude vhodná délka vrutu 50 mm). Vzdálenost šroubu od začátku prkna by neměla překročit pět centimetrů.

Na ukončení vnějších okrajů kompletní terasy se hodí ukončovací prkna, nebo lze ukončení vytvořit pomocí kamenů.

 SL371497.jpg SL371498.jpg

TIP: Na závěr si na terasu vyberte ratanový zahradní nábytek, na kterém se vám bude během léta skvěle relaxovat.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly