Péče o terasy a zahradní nábytek

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Péče o terasy a zahradní nábytek

Péče o terasy a zahradní nábytek 

Správná péče o terasy a zahradní nábytek vám zajistí jejich dlouholetou životnost. Jak tedy o ně pečovat?

Povětrnostní vlivy, jako jsou vliv slunečního záření, vítr a vlhkost vzduchu, namáhají každým dnem vaše dřevěné prvky. Pomocí moderních ošetřujících výrobků firmy Adler a Remmers ochráníte dřevěné povrchy a prodloužíte tak jejich životnost.

Pokud je vaše dřevěná terasa již na několika místech zašedlá, je dobré ji nejprve ošetřit přípravkem na odstranění šedi.

Nejprve celou plochu namočte a následně na ni nanášejte štětcem nebo kartáčem přípravek proti šednutí Adler či Remmers. Po 10-20 minutách působení omyjte znovu podlahu terasy dostatečným množstvím vody pomocí nylonového nebo kořínkového kartáče.

Čím pečlivěji a čistěji budete pracovat, o to více rovnoměrný a hezčí budete mít výsledný olejový nátěr.  Také hrubá dřevěná vlákna a třísky by měly být nejprve odstraněny. Povrch nechte schnout několik dnů.

Poté můžete použít přípravek Pullex Bodenöl - tento speciální olej na dřevo nanášejte rovnoměrně štětcem, bez přebytečného množství, na celou plochu. Po 12 hodinách schnutí proveďte druhý nátěr. Tím docílíte optimálního výsledku.

Při péči o nábytek na zahradu je důležité, aby uvolněné a odlupující se nátěry byly odstraněny jako první. V případě šednutí je vhodné ošetřit nábytek přípravkem na odstranění šedi Adler nebo Remmers. Po odpovídající době schnutí můžete nanést vrchní olej Pullex Teaköl, nejlépe vetřením čistým hadříkem bez žmolků. Po 6 hodinách schnutí naneste olej Pullex Teaköl podruhé.

Obzvláště hladkého povrchu docílíte, když olej následně zabrousíte. To je důležité speciálně u nábytku pro sezení či ležení.

Pro všechny dřevěné díly platí jedno a to samé - údržbu provádějte včasně a pravidelně! Tak předejdete namáhavé renovaci. 

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly