Jsme vám k dispozici denně
8 - 22hod. HOTLINE 
608 404 088

Nabídka produktů

Péče o terasy a zahradní nábytek

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Péče o terasy a zahradní nábytek

Péče o terasy a zahradní nábytek 

Správná péče o terasy a zahradní nábytek vám zajistí jejich dlouholetou životnost. Jak tedy o ně pečovat?

Povětrnostní vlivy, jako jsou vliv slunečního záření, vítr a vlhkost vzduchu, namáhají každým dnem vaše dřevěné prvky. Pomocí moderních ošetřujících výrobků firmy Adler a Remmers ochráníte dřevěné povrchy a prodloužíte tak jejich životnost.

Pokud je vaše dřevěná terasa již na několika místech zašedlá, je dobré ji nejprve ošetřit přípravkem na odstranění šedi Remmers  nebo zesvětlovačem dřeva Adler.

Nejprve celou plochu namočte a následně na ni nanášejte štětcem nebo kartáčem přípravek proti šednutí Adler či Remmers. Po 10-20 minutách působení omyjte znovu podlahu terasy dostatečným množstvím vody pomocí nylonového nebo kořínkového kartáče.

Čím pečlivěji a čistěji budete pracovat, o to více rovnoměrný a hezčí budete mít výsledný olejový nátěr.  Také hrubá dřevěná vlákna a třísky by měly být nejprve odstraněny. Povrch nechte schnout několik dnů.

Poté můžete použít přípravek Pullex Bodenöl - tento speciální olej na dřevo nanášejte rovnoměrně štětcem, bez přebytečného množství, na celou plochu. Po 12 hodinách schnutí proveďte druhý nátěr. Tím docílíte optimálního výsledku.

Při péči o zahradní nábytek je důležité, aby uvolněné a odlupující se nátěry byly odstraněny jako první. V případě šednutí je vhodné ošetřit nábytek přípravkem na odstranění šedi Adler nebo Remmers. Po odpovídající době schnutí můžete nanést vrchní olej Pullex Teaköl, nejlépe vetřením čistým hadříkem bez žmolků. Po 6 hodinách schnutí naneste olej Pullex Teaköl podruhé.

Obzvláště hladkého povrchu docílíte, když olej následně zabrousíte. To je důležité speciálně u nábytku pro sezení či ležení.

Pro všechny dřevěné díly platí jedno a to samé - údržbu provádějte včasně a pravidelně! Tak předejdete namáhavé renovaci. 

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 9 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.