E-SHOP FUNGUJE A NAŠE PRODEJNY JSOU OTEVŘENÉ PRO VÝDEJ ZBOŽÍ


Od 18.3.2020 prodáváme a vydáváme zboží pouze BEZKONTAKTNĚ.

Pro FIRMY a PODNIKATELE:

prodáváme a vydáváme POUZE VZDÁLENĚ objednané zboží přes e-shop, e-mail nebo telefon. Výdej zboží na prodejnách může proběhnout až po VYZVÁNÍ PRODEJNY. Prosíme, dříve pro zboží nejezděte, bohužel vám ho nebudeme schopni vydat.

Pro VEŘEJNOST:

na všech našich prodejnách VYDÁVÁME POUZE zboží, které jste si objednali přes e-shop, e-mail nebo telefon. Zboží vám i dovezeme nebo pošleme. DOPRAVA ZBOŽÍ DOMŮ JIŽ OD 500 KČ PO CELÉ ČR. Dřevomateriál vám rádi přivezeme k vám domů. Není třeba si ho vyzvedávat osobně. Barvy a montážní materiál nadále posíláme pomocí - DPD, České pošty, Zásilkovny nebo Uloženky.

Od 18.3.2020 také zavádíme pouze BEZKONTAKTNÍ ÚHRADU ZBOŽÍ, tj. platba kartou, platba předem převodem. Zboží vám náš pracovník připraví, ale u nakládky již asistovat nebude - snažíme se dodržovat odstup 2 m.

Naší prioritou je ochrana našich zaměstnanců i všech zákazníků. Dodržujte, prosím, bezpečnostní opatření platná od 18.3.2020. Děkujeme vám.

PŘI VSTUPU NA NAŠE PRODEJNY NOSTE, PROSÍM, ROUŠKY. CHRÁNÍTE NÁS A STEJNĚ TAK I MY BUDEME CHRÁNIT VÁS.


Vždy budeme připraveni vám co nejvíce vyhovět.

Budete-li potřebovat poradit, volejte naši zákaznickou linku, denně 8 - 22 hod., i o víkendu, rádi vám pomůžeme.

×

Jsme vám k dispozici denně
8 - 22hod. HOTLINE 
608 404 088
We speak english - 736 606 079

Z čeho vyrobit dřevěnou fasádu?

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Z čeho vyrobit dřevěnou fasádu?

Dřevěná fasáda může mít desítky a desítky podob podle toho, jaký zvolíte materiál a postup práce. Z čeho můžete vybírat?

Latě

Latě relativně malým průřezem (maximálně 4x8 cm) vytvářejí obzvlášť jemně členěný vzhled domovního pláště. Mohou být připevněny jak horizontálně, tak vertikálně, přičemž odstup mezi jednotlivými latěmi by měl být minimálně 7 mm (doporučuje se ≥ 10 mm). Při horizontálním položení je nutno použít latě se skosenou horní a spodní hranou, aby se zlepšil odtok vody.

Palubky

Palubky existují v různých profilech, které se postarají o různý vzhled. Nejjednodušší formou profilu je čtyřstranně hoblované prkno s pravoúhlým průřezem.

Čtyřstranně hoblovaná prkna mohou být podobně jako fasády z latí položena svisle nebo vodorovně. Zvláště strukturovaný vzhled může být docílen tím, že některá prkna upevníme na fasádu užší stranou.

Další formu obložení čtyřstranně hoblovanými prkny představuje překrývaná fasáda, kdy jednotlivá prkna leží jako šupiny přes sebe. Překrývaná fasáda je většinou montována vodorovně, svislé obložení je spíše výjimkou.

Protože při běžném vodorovném položení je každé prkno částečně chráněno prknem přes něj ležícím, vzniklá u neošetřených prken charakteristické "pruhovité" zašednutí.

Obložení palubkami může být jak horizontální, tak vertikální, ale i šikmé resp. diagonální. Pokud plánujete obložení palubkami, je nutno dbát na to, aby byly použity speciální softlinové profily se zaoblenými hranami.

Typické profily pro použití na fasády jsou pouze částečně dány národními normami. Kromě toho existují další normami nepopsané profily jako např. profily s kónickým průřezem k vodorovnému obložení, které jsou rovněž použitelné a velmi vhodné.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, osobní odběr a poradenství na 10 pobočkách v ČR
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.