Mladý boxer na cestě za sny

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Trénink v Thajsku

Mladý boxer na cestě za sny: trénink v Thajsku a vize stát se šampionem

Cesta za sportovním snem bývá často dlouhá a náročná, ale se správnou dávkou odhodlání a podporou je možné dosáhnout i těch nejvyšších cílů. Pojďte se s námi začíst do příběhu mladého boxera Martina, který se rozhodl, že pro svou cestu k profesionální kariéře využije to nejlepší. S podporou společnosti Artisan boxuje v Thajsku, aby zde našel nové výzvy a posunul své dovednosti na zcela novou úroveň. Máme pro vás rozhovor s tímto mladým boxerem.

Martin boxer v Thajsku

Jak jsi začal s boxem a proč?

Mým prvním sportem byly šachy, ale s postupem času jsem hledal fyzicky náročnější aktivity. Na střední škole jsem objevil bojové sporty a vyzkoušel si MMA. Avšak až ve svých devatenácti letech jsem se rozhodl začít s boxem.

Jaké máš za sebou úspěchy?

Už dvakrát jsem se zúčastnil republikového mistrovství a na posledním z nich jsem dosáhl třetího místa. Ačkoliv se boxu věnuji teprve krátkou dobu, mám pocit, že jsem ve svých výkonech na stejné úrovni jako ostatní soutěžící.

Proč sis vybral na přípravy právě Thajsko?

Pro svůj trénink jsem zvolil exotické Thajsko, zemi, kde se schází několik nejlepších zápasníků světa. Jsem přesvědčen, že právě zde najdu výzvy a konkurenci, které mi pomohou postoupit do vyšší ligy.

Trénink

Jaká je tvá současná pozice v boxu?

Přecházím z amatérského boxu do profesionální úrovně. To znamená jiné tempo zápasů a větší konkurenci, ale také budování zápasového rekordu, na kterém mi velmi záleží.

Co obnáší příprava na profi boxera a co to vůbec znamená?

Profesionální úroveň přináší zásadní změnu v tempu zápasů. Na rozdíl od amatérského boxu, který se soustředí na méně kol s rychlejším tempem, se profesionální box více podobá maratonu s pomalejším tempem a větším počtem kol. Příprava na profesionálního boxera vyžaduje rozdělení tréninku do tří fází - techniky, vytrvalosti a síly. Zároveň mezi přípravu patří i důsledné dodržování správného stravování, jelikož dlouhé a náročné tréninky vyžadují, abych měl dostatek energie pro jejich zvládnutí, a musím udržet svou váhu v optimálních mezích. 

Box

Když se staneš profi boxerem, co se pro tebe změní?

Stát se profesionálním boxerem znamená přijmout box nejen jako vášeň, ale i jako povolání, ke kterému je potřeba přistupovat s maximální vážností. To vyžaduje dodržování jídelníčku a tréninkového plánu. Na rozdíl od amatérské úrovně, kde může být účast v zápasech méně závislá na přípravě, v profesionálním boxu je klíčové přijít do každého zápasu naprosto připraven.

Jaké jsou tvé plány na tento rok?

Mé plány na letošní rok jsou jasné a směřují k dalšímu rozvoji mé kariéry. Nyní, když jsem přešel na profesionální úroveň, zaměřuji se na sběr zkušeností a účast v zápasech, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Kde se vidíš za 5 let?

Za pět let se vidím jako šampión v nějaké z prestižních boxerských organizací. V té době chci žít svou vášní, kterou je box a věnovat se mu na plný úvazek. Mým cílem je předvádět nejlepší možné výkony a zastupovat Českou republiku na mezinárodní úrovni.

Jídelníček

Kde sbíráš inspiraci?

Inspiraci nacházím převážně v zahraničí, kde se nacházejí špičkoví šampioni boxu. Země jako Amerika, Mexiko nebo Rusko vynikají. Pro mě osobně je vzorem japonský zápasník Naoya Inoue, přezdívaný "Monstrum". Jeho disciplína a síla ve své váhové kategorii mě naprosto fascinují.

V jaké zápasnické organizaci by tě lákalo zápasit?

Co se týče mého budoucího umístění v zápasnických organizacích, zatím nemám jasnou vizi pro svou kariéru v České republice. Avšak, ze zahraničních organizací bych se velmi rád prosadil do popředí WBC. To by pro mě představovalo obrovský úspěch.

Tiger Muay Thai

Martinova cesta v boxerském světě je příkladem odhodlání a neustálé snahy o zlepšení. S jeho vášní pro box a tréninkem v prestižním thajském gymu Tiger Muay Thai, má Martin všechny předpoklady stát se šampionem. Martine, děkujeme za rozhovor a držíme palce, aby sny o profesionálním boxu byly jednoho dne skutečností.  Můžete Martina sledovat na jeho Instagramovém profilu s námi.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly