Hustejvercajk: návod, jak si postavit dřevěný plaňkový plot

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Jirka z Hustej Vercajk - o stavbě plaňkového plotu

Jirka z Hustej Vercajk o stavbě plaňkového plotu

Dřevěný plaňkový plot je i podle Jirky klasický chalupářský projekt, který není složitý a zvládne ho úplně každý! Váš dům pak dostane novou útulnou atmosféru - pro vás i pro všechny kolemjdoucí. 


Veškerý materiál pořídíte u nás na webu. Jako základ Jirka vybral podkladové dřevěné hranoly (rýgle) i plotovky ze sibiřského modřínu. Proč zrovna ten? V Artisanu sibiřský modřín dovážíme z Ruska. Dřevina tady musí odolávat náročným podmínkám a velmi chladnému podnebí. Modřín pak roste pomaleji a tím se celkově zvyšuje kvalita  dřeviny - má vyšší hustotu.

Co budete na plaňkový plot podle Jirky potřebovat?

V Artisanu nabízíme také už natřené a ošetřené plotovky, které vám šetří čas i náklady. Proč Jirka vybral ty neošetřené a co by doporučil vám?

Co říká Jirka na Dura-Öl? Pokud si chcete ušetřit hromadu práce a vystačíte si s cca pěti odstíny, tak si to můžete koupit už všechno natřený. Schválně jsem si to přepočítával. Tahle plotovka mě stále kolem  stovky, natřená stojí asi o desetikorunu víc. Když si všechno propočítám na těch 150 plotovek - co jsem dal za barvy, za štětce a celkově ten čas, tak musím říci, že se mi to úplně nevyplatilo. Příště bych si ji koupil už nabarvenou. Ale zase já mám specifickou barvu ve specifickém odstínu.“

Barvené plotovky v sibiřském modřínu anebo v severském smrku aktuálně nabízíme ve 4 základních odstínech, vybírat můžete z:
- modřín,
- ořech,
- borovice,
- palisandr.

Barvené dřevěné plotovky šetří čas i práci

 60840408            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly