7 kroků k trendy bydlení v boho stylu

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Boho styl - 7 kroků k trendy bydlení

7 kroků k trendy bydlení v boho stylu

Interiérové trendy se stále více obracejí k přírodě, a tak není divu, že jim aktuálně vládne boho styl. Zamilovali jste si jeho nespoutanost a útulnou atmosféru i vy? Pak pro vás máme sedm kroků, jak vytvořit boho bydlení i u vás doma. Anebo třeba na chatě, kde si tak připravíte dokonalé odpočinkové doupě. Načerpejte inspiraci a pusťte se do toho s námi.

Trendy boho styl bydlení


1. Dřevo hraje prim

Dominantním materiálem boho interiéru je bezpochyby dřevo. Pokud ještě nemáte dřevěnou podlahu, určitě ji zvažte, pro boho bydlení je typická. Skvěle se budou vyjímat podlahové palubky ve tvaru dlouhých prken.

Dřevem ale můžete obložit také stěny, a místnost tak rázem získá rustikální nádech a útulnou atmosféru. I pro stěny můžete využít palubky, zvolte ale ty obkladové. Připevnit se dají vertikálně i horizontálně. Další možností jsou velkoformátové spárovky, které vytvoří jednotnější minimalistický efekt. Doporučujeme tyto varianty:

Které vybrat? Severský smrk a borovice jsou velmi kvalitní a odolné dřeviny díky chladnému podnebí, ve kterém rostou. Můžete je několikrát renovovat, a tak vydrží opravdu dlouhá léta. Jsou ale také nákladnější. Severský smrk má méně suků než smrk tuzemský, oba dva vás ale potěší krásným rustikálním vzhledem. Severská borovice pak vyniká medově žlutým dřevem a rovněž větším počtem suků.

Aby struktura dřeva ještě více vynikla, jeho životnost byla delší a nezežloutlo, doporučujeme jej natřít lazurou Adler Lignovit Interior UV 100. Pokud obklady potřebujete sladit s dřevěnou podlahou, pomůže vám Osmo dekorační vosk nebo Adler lazura v požadovaném odstínu.

  

2. I další materiály volte přírodní

Do boho bydlení umělé materiály zkrátka nepatří. Proto i v případě textilu sáhněte po látkách z bavlny, vlny, lnu, konopí, bambusu nebo třeba juty. Dalšími typicky bohémskými materiály jsou rákos, ratan, proutí, případně kámen, keramika a sklo. 

  

3. Boho stylu vládnou tlumené barvy

Všechny možné odstíny bílé a hnědé jsou základ, boho bydlení by ale určitě nemělo působit fádně. Nebojte se barev ani jejich kombinací, volte ale tlumené tóny. Inspiraci hledejte hlavně v přírodě. S černou šetřete, nebo ji raději rovnou vynechte. Boho interiér by měl působit světlým dojmem.

  

4. Hrajte si se vzory a strukturami

Bohémské bydlení je hravé, a tak mu vládnou rozmanité vzory a struktury. Zvolit můžete pruhy, geometrické vzory v indiánském stylu nebo rozmanité rostlinné obrazce. Ze struktur sáhněte po pleteninách, výšivkách a třásních. Nemusíte se přitom vůbec omezovat jen na klasické textilie. Pletené může být například stínítko lampy nebo proutěný nábytek.

  

Nabídka obkladových palubek

5. Typické boho dekorace

Některé typy dekorací jsou pro boho styl vyloženě charakteristické. Bohémsky působí taburet, který využijete jako podnožku i dodatečné místo k sezení, proutěné košíky, do kterých schováte drobné věci, ale klidně poslouží i jako okrasný květináč, vzorované koberce či pletené plédy na sedačku nebo postel. Stěny pak kromě obrázků můžete ozdobit lapačem snů, zrcadlem s proutěným rámem, v poslední době oblíbenými proutěnými talíři nebo pletenou aplikací zvanou macramé.

  

6. Nezapomeňte na rostliny

Do přírodně laděného interiéru bezpochyby patří rostliny. Volte především pokojovky a nebojte se ani těch větších, jako je monstera, fíkus nebo juka, či popínavých jako potos nebo šplhavnice. Skvěle budou vypadat květináče zavěšené na stropě nebo květinový stolek.

  

7. Atmosféru dolaďte světýlky

Jako poslední přichází na řadu světla. Aktuálním boho trendem jsou světelné řetězy, které vytvoří příjemnou útulnou atmosféru. Umístit je můžete na poličky, nad sedačku nebo čelo postele. Pokud je to na vás moc, kromě hlavního osvětlení zvolte lampu se stínítkem z přírodních materiálů.

  

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly