Kreativní nápady na zahradu: Jak využít dřevo v zahradě

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Kreativní nápady na zahradu

Kreativní nápady na zahradu: Jak využít dřevo pro originální zahradní projekty

Máte chuť zkrášlit si zahradu? Pak jste na správném místě. Zahrada není jen o květinách a keřích, ale také o osobitém nádechu, který jí můžete dodat vlastnoručně vytvořenými dřevěnými projekty. V našem článku vám představíme několik skvělých nápadů jak využít dřevo. Navíc vám poradíme, jak vaše dřevěné výtvory správně ošetřit, aby dlouho vydržely a stále vypadaly skvěle. Pusťte se s námi do práce.

Dřevěný truhlík

9 nápadů pro vaši zahradu

Chcete svou zahradu obohatit o něco jedinečného a praktického? Připravili jsme pro vás 9 skvělých tipů, jak využít dřevo pro vylepšení vaší zahrady. Pojďme se podívat na jednotlivé nápady podrobněji.

1 - Přístřešek pro popelnice

Nelíbí se vám nevzhledné popelnice na vaší zahradě? Ale kam s nimi? Co pro ně připravit přístřešek, který nejenže skryje vaše popelnice, ale také je ochrání před nepříznivým počasím a zvířaty. Vytvořte si přístřešek pomocí palubek.

 

2 - Originální dřevěné truhlíky a květináče

Chcete originální truhlíky, které každého zaujmou? Nejen vyvýšené záhony jsou vhodné na zahradu. O těch si můžete přečíst v našem článku, kde jsme vám vyvýšené záhony představili. Ze dřeva můžete vyrobit i květináče, které můžete umístit po zahradě nebo třeba na okna. K výrobě truhlíků a květináčů využijete palubky nebo OSB desky.

 

3 - Pohodlná lavička do stínu

A co dalšího se hodí do vaší zahrady? Určitě lavička, kterou si postavíte do stínu stromů a v létě si tak můžete vychutnávat čerstvý vzduch a letní vánek ve stínu vaší zahrady. K tomu, abyste si takovou lavičku mohli sami vyrobit, budete potřebovat prkna na lavičku a vruty pro uchycení ke konstrukci. 

 

4 - Praktický a pevný dřevník

Dřevník by neměl ve vaší zahradě chybět. Poskytuje možnost jak vysušit dřevo a máte elegantně uskladněné palivo na zimu. Konstrukce dřevníku by měla být pevná, zavětrovaná a na vyvýšené podlaze, aby dřevo mohlo dobře provětrávat. KVH hranoly, biodesky nebo fošny jistě využijete pro stavbu. 

 

5 - Dětské hřiště plné zábavy

Máte děti? Tak ty jistě ocení, pokud jim na zahradě vytvoříte dětské hřiště. Z kůlů nebo KVH hranolů lze snadno vytvořit konstrukce pro houpačku. Děti jistě ocení, pokud se pustíte do náročnější stavby dětského domečku nebo prolézaček, ke kterým využijete palubky a tesařské kování.

 

6 - Houpačka nejen pro děti

Nemáte děti? Nevadí! Vytvořte si svůj relaxační koutek pomocí zahradní houpačky. Jednoduše vytvořte konstrukci na houpačku a místo dětské houpačky zavěste houpačku například v boho stylu, kterou můžete doplnit o další doplňky. 

 

7 - Praktický zahradní pult

Chybí vám místo pro sázení rostlin a péči o ně? Vytvořte si na zahradě zahradní pult. Nebudete se muset k přesazování rostlin ohýbat a vše potřebné budete mít zorganizované a na jednom místě. Zahradní pult si můžete vytvořit z palet nebo opět použijete KVH hranoly a palubky.

 

8 - Uspořádání zahradního nářadí

Nebaví vás na zahradě zakopávat o hrábě a také to neustále hledání zahradních nůžek? Co takhle si vytvořit prostor pro to, abyste měli vše hezky a přehledně na jednom místě? Vytvořte si praktický zahradní stojan nebo skříňku na nářadí. Použijte palubky, OSB desky nebo palety a vytvořte úložný prostor, kde bude mít každé nářadí své místo. Vaše zahrada bude působit uklizeněji a vy už nikdy nebudete muset hledat, kam jste naposledy odložili své zahradní nůžky.

 

9 - Selský sušák na prádlo

Zná to asi každý. Mokré prádlo a kam s ním? Plastový sušák, který máme na zahradě díky sluníčku ztrácí na atraktivitě, ale i stabilitě. A kovové konstrukce jsou nevzhledné. Co si takhle vytvořit takzvaný selský sušák na prádlo? Skládá se z jednoduché konstrukce z KVH hranolů a dokonale zapadne do zahrady.

 

Péče o dřevěné výrobky

K dřevu neodmyslitelně patří také péče o něj. Aby dřevěné výrobky vydržely co nejdéle, je třeba se o ně pravidelně starat. Jednou za čas by se dřevo mělo zkontrolovat a provést údržba, která zahrnuje ošetření povrchu vhodnými přípravky. Dřevo je vhodné ošetřit impregnací, která ho ochrání před vlhkostí a škůdci. Pro záhony nebo i květináče je ideální použít oleje, které jsou zdravotně nezávadné a na přírodní bázi. Mezi kvalitní produkty pro ošetření dřeva patří značky Tikkurila, PNZ , ADLER a OSMO. Tyto produkty pomáhají chránit dřevo před povětrnostními vlivy, zabraňují vysychání a praskání a udržují dřevo v dobrém stavu po mnoho let.

Doprava

Doufáme, že vás naše tipy na úpravy a vylepšení zahrady inspirovaly. Potřebujete poradit s výběrem materiálů? Jsme tu pro vás. Navíc nabízíme vlastní artisan dopravu, takže se nemusíte starat o přepravu nakoupeného materiálu, my se o to postaráme za vás. Přejeme hodně úspěchů a radosti při tvoření vaší vysněné zahrady.

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán pergoly Hurikán pergoly