Kanadský modřín: Ideální volba pro venkovní projekty

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Kanadský modřín

Kanadský modřín: Ideální volba pro venkovní projekty

Hledáte krásné, trvanlivé a odolné dřevo? Kanadský modřín je přesně to, co potřebujete. Tento materiál je ideální volbou pro různé stavební aplikace a nabízí skvělý poměr mezi vzhledem a praktickým využitím. Přečtěte si více o tom, proč je kanadský modřín tak výjimečný. 

Kanadské hory

Odolnost zrozená v drsných podmínkách

Kanada, třetí největší producent dřeva na světě, klade velký důraz nejen na kvalitu dřeva, ale i na ochranu přírody. V drsných horských podmínkách rostou odolné jehličnaté dřeviny, které musí čelit tuhým zimám a mírným létům. To zajišťuje pomalý a rovnoměrný růst stromů.

Záruka odpovědného lesního hospodaření

Chcete mít jistotu, že dřevo bylo těženo s ohledem na ochranu přírody? Kanadský modřín se mimo jiné pyšní certifikacemi, které to zajišťují! Certifikace FSC a PEFC jsou mezinárodně uznávané standardy, které garantují, že dřevo pochází z lesů spravovaných odpovědným způsobem. 

Výjimečné vlastnosti kanadského modřínu

Kanadský modřín se pyšní vysokou hustotou a přirozenou odolností. Zaručuje dlouhou životnost i v těch nejdrsnějších podmínkách. Dřevo z kanadského modřínu se vyznačuje jemnými letokruhy a zdravými zarostlými suky, což je známkou jeho vysoké kvality. Díky pomalému a rovnoměrnému růstu v chladných kanadských oblastech získává modřín svou tvrdost a pevnost, což z něj dělá vynikající materiál pro terasy, pergoly, schody, můstky a okolí bazénů.

Řez terasového prkna s jemnou drážkou  Řez fasádním obkladem Rhombus
Řez terasového prkna s jemnou drážkou a fasádního obkladu Rhombus.

Pojďme si shrnout vlastnosti kanadského modřínu

  • Vyšší hustota a tvrdost.
  • Je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům.
  • Dobrá odolnost vůči vlhkosti díky pryskyřici a vysoké hustotě.
  • Přirozená ochrana proti dřevokaznému hmyzu.
  • Pomalý růst, což přispívá k jemným letokruhům.
  • Vyskytují se zdravé zarostlé suky, znak vysoké kvality dřeva.

Řez kanadského modřínu hustá a jemná léta
Řez kanadského modřínu: hustá a jemná léta.

Vhodné použití kanadského modřínu

Díky své vysoké hustotě a odolnosti je ideální volbou pro různé venkovní projekty. Fasádní obklady se skvěle hodí na stavbu fasád. Pro konstrukci pergol, teras, schodů nebo okolí bazénů jsou vhodná terasová prkna. Díky své přirozené odolnosti vůči povětrnostním vlivům a vlhkosti je kanadský modřín perfektní pro náročné podmínky a zajistí, že vaše stavby budou nejen krásné, ale i trvanlivé.

Jak o dřevo z kanadského modřínu pečovat

Kanadský modřín s bohatým obsahem pryskyřice si zaslouží speciální péči, aby jeho vlastnosti vydržely dlouhá léta. Než na něj aplikujete ochranný nátěr, je důležité nechat pryskyřici několik týdnů vyplavovat. Tento proces umožní dřevu optimálně absorbovat ochranný olej, který pak zvýší jeho odolnost.

Pokud je povrch správně ošetřen kvalitním olejem, postačí nátěr obnovit jednou ročně.

Natírání ochranným olejem

Na co by se při ošetření dřeva nemělo zapomínat? Na řezné hrany. Díky ochraně řezných hran zabráníte pronikání vlhkosti v místech řezu a prodloužíte životnost terasových prken.

Léčivé vlastnosti modřínu

Věděli jste, že modřín si našel své místo i v lidovém léčitelství? Je známý pro své protizánětlivé účinky. Extrakt z kůry se dá použít na léčbu kožních onemocnění, popálenin a ran. A jehličí? To se zpracovává pro aromaterapii, která uklidňuje a působí relaxačně.

Aroma z modřínu 
Aromaterapie

Zaujal vás kanadský modřín natolik, že zvažujete jeho pořízení? Pokud byste potřebovali pomoct s výběrem správného typu materiálu nebo chtěli montáž na klíč, rádi vám pomůžeme. Zprostředkujeme pro vás i dopravu našimi artisan vozy. Kontaktujte nás pro více informací a pusťte se do projektu z kanadského modřínu!

Zákaznická linka

 608404088            info@artisan.cz         

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán terasy Hurikán terasy