Testováno pro ThermoWood: spolupráce s ADLER

  1. Úvod
  2. Testováno pro ThermoWood: spolupráce s ADLER

Ve spolupráci se značkou ADLER jsme testovali vhodné ošetření pro ThermoWood

Výsledky testů potvrzují nejen vysokou odolnost, ale také schopnost zachovat intenzitu a sytost barvy i po dlouhodobém vystavení venkovním vlivům. A hlavně jsou vhodné pro specifické vlastnosti tohoto dřeva, což znamená, že si dobře poradí i s tím, že dřevo špatně saje.

Test ThermoWood

FOTO: Testování ThermoWood dřeva venkovními vlivy.

Na co bychom neměli zapomínat při výběru barvy pro exteriér? ThermoWood nemá stabilní barvu a na slunci bledne. Proto je doporučeno zvolit barvu v tmavším odstínu. Více pigmentu v barvě totiž poskytuje silnější ochranu proti slunečnímu záření, což zabraňuje rychlému vyblednutí a udržuje původní barvu dřeva po delší dobu.

Nátěry do exteriéru na pochozí plochy

Pochozí plochy vyžadují zvýšenou ochranu, jelikož jsou vystaveny velké zátěži, proto je vhodné zvolit Adler Bodenöl, který tuto ochranu poskytuje. Pro ThermoWood byl testován odstín Kongo.

Nátěry do exteriéru na svislé plochy

Adler PULLEX 3in1 je vhodný pro svislé plochy v exteriéru, jako jsou ploty či fasády. Nejsvětlejší testovaný odstín je Modřín, tmavší Ořech a nejtmavší Palisandr. Každý odstín zaručuje spolehlivou ochranu dřeva vůči vnějším vlivům.

Rozdíl s ošetřením a bez

Na fotografii je znázorněno, jaký rozdíl je v nanesení barvy v odstínech Modřín a Ořech a jak vypadá ThermoWood bez ošetření.

Nátěry do interiéru na svislé plochy

Adler Innenlasur, zejména Innenlasur UV 100 bezbarvá nebo Innenlasur NUSS zaručí spolehlivou péči o ThermoWood v interiéru. Je však dobré se vyhnout nátěrům s bílým pigmentem, které působí nevzhledně.

ThermoWood ThermoWood

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán Terasy a Fasády Hurikán Terasy a Fasády