Pletivo je ideální volbou pro zahradní oplocení, poskytuje odolné a stabilní oplocení pozemku. 

+420 608 404 088

Volejte denně 8 - 22 hodin nebo pište na info@artisan.cz

Zobrazeno produktů: 77

V oblasti zahradního oplocení se pletivo (čtyřhranné) stále drží na špici popularity. Moderní výrobní procesy umožňují vytvářet pletiva, která nejen chrání, ale i esteticky obohacují vaši zahradu. Drátěná pletiva jsou vyráběna s ohledem na odolnost a jednoduchost instalace. 

Zajistíme montáž pletivového plotu

Povrchová úprava

U drátěného pletiva máte na výběr ze dvou variant povrchových úprav. Záleží na vašich požadavkách a preferencích, kterou povrchovou úpravu zvolíte. Můžete vybrat pozinkované pletivo (Zn), kde je povrch drátu pokryt tenkou vrstvou zinku, což mu dodává odolnost proti korozi a prodlužuje jeho životnost. Nebo můžete zvolit pozinkované pletivo s poplastováním (Zn+PVC), což je kombinace pozinkování a následného poplastování. Ocelový drát je před poplastováním nejprve pozinkovaný. Dvojí povrchová úprava zajistí dlouhodobou životnost. U poplastovaného pletiva máte možnost výběru z různých barev.

poplastované pletivo pozinkované pletivo
Povrchová úprava vašeho plotu je první ze zásadních rozhodnutích při výběru plotu.

Práce s pletivem bez napínacího drátu

Příprava a rozbalení čtyřhranného pletiva je důležitým krokem před jeho instalací. Celou roli pletiva rozmístěte na rovný terén s volným koncem ve spodní části. Odstraňte úvazkový drát a uvolněte konce nylonového motouzu.
Grafický nákres přípravy pletiva k rozbalení
Grafický nákres přípravy pletiva k rozbalení.

Rozbalte roli tím, že začnete roli odvíjet ve směru oplocení. Poté opatrně tahejte za konce motouzu, čímž pletivo roztáhnete do ploché rohože. Při tomto procesu se pohybuje role, ale odmotané pletivo se nehýbe a zůstává na zemi.
 Grafický nákres rozbalení pletiva
Grafický nákres rozbalení pletiva.

Pro rozpojení a spojení pletiva jednoduše odehnete konce spirály šroubovice drátu. Když chcete pletivo rozpojit, otáčíte uvolněný drát proti směru hodinových ručiček, až ho vyjmete, což pletivo rozdělí na dvě části. Aby jste ho spojili zpět, přiložíte konce k sobě a otáčíte drátem ve směru hodinových ručiček, dokud se pletivo nespojí. Pak jemně ohnete konce zpět do původního tvaru a pletivo je opět spojené.

grafický nákres rozpojení a spojení pletiva
Grafický nákres rozpojení a spojení pletiva.

Příslušenství pro stavbu drátěného plotu

Než se pustíte do stavby plotu, ujistěte se, že máte potřebné příslušenství pro stavbu drátěného plotu. Zde je seznam potřebného příslušenství a nástrojů pro montáž. Pro práci s pletivem budete potřebovat:

 • Pletivo - vyberte správnou výšku pletiva a dle vašich požadavků ostatní náležitosti pletiva. 
 • Sloupky a vzpěry - délka sloupku pro pletivový plot je zpravidla o 80 cm delší než výška pletiva.
 • Beton - pro zabetonování sloupků.
 • Napínací dráty - pro správné napnutí pletiva se používá napínací drát, který je potřeba na pletivu nahoře i dole a od 150 cm výšky i uprostřed.
 • Vázací dráty - slouží k připevnění pletiva ke sloupkům a středovému napínacímu drátu.
 • Napínáky (napínací elementy/ráčny) - pomůžou vám správně napnout napínací dráty a tím zajistit, že bude váš plot rovný.
 • Objímka - slouží k uchycení napínacích elementů.
 • Držák napínacího drátu - upevňuje napínací drát na sloupku tak, aby neklesl a nezměnil se tak tvar vašeho plotu.
 • Napínací hřeben - pomocí něj snadněji natáhnete pletivo.

Pletivový plot s podhrabovými deskami (navíc oproti materiálu na pletivový plot potřebujete ještě):

 • Podhrabová deska - vyrábí se ve výškách 20 cm nebo 30 cm a dlouhé 2,5 nebo 3 m.
 • Stabilizační držák podhrabové desky - pro uchycení desky ke sloupku.
 • Úchyt vzpěry k podhrabové desce - do tohoto úchytu se opírá vzpěra.
 • Tex šestihran - samořezný šroub, kterým přichytíte stabilizační držáky ke sloupkům. Potřebujete dva na jeden držák.
 • Šroub pro upevnění úchytu vzpěry - ideální je 8 cm dlouhý a 8 mm průměr.

Postup montáže drátěného plotu

Pletivo bez napínacího drátu

Upevněte vodorovné napínací dráty na hlavní sloupky - ty se vzpěrami. Pro pletivo vyšší než 150 cm použijte 3 řady drátů. Důkladně vypnuté dráty upevněte příchytkami k průběžným sloupkům. Umístění drátů si rozvrhněte tak, aby spodní drát nebyl výš než 5 - 10 cm nad terénem. Poté roztáhněte celou roli pletiva podél plotu a zavěste pletivo za každý šestý uzel na horní napínací drát. Vázacím drátem připevněte krajní stranu pletiva k hlavnímu sloupku a poté ho napněte ručně nebo pomocí napínacího hřebene. Vypnuté pletivo zafixujte vázacím drátem na koncovém sloupku. Na závěr přehněte rozevřené uzly pletiva k hornímu napínacímu drátu a vázacím drátem připevněte pletivo ke středovému drátu a průběžným sloupkům.

Grafický nákres správného rozmístění a ukontvení napínacího drátu na průběžných sloupcíchGrafický nákres správného rozmístění a ukontvení napínacího drátu na průběžných sloupcích

Grafický nákres správného rozmístění a ukontvení napínacího drátu na průběžných sloupcích.

Pletivo s napínacím drátem

Pokud je napínací drát již vpletený do pletiva, postupujte podobně jako při instalaci pletiva bez napínacího drátu. Napínací drát připevníte ke krajovému sloupku a rozmotávejte roli až ke koncovému sloupku. Nepotřebujete roli rozvíjet na zemi a pak ji připojovat, ale napínání a instalace se dějí současně. Montáž pletiva s napínacím drátem je trochu složitější, proto doporučujeme pracovat ve více lidech a věnovat pozornost technice připevňování.

Usnadněte si stavbu plotu

Nechcete se do montáže plotu pouštět sami? Máme pro vás řešení! Nechte si postavit plot od profesionálů. Naše montážní služby přinášejí jednoduchý a bezstarostný způsob stavby plotu. Díky zkušenému týmu montážníků se můžete spolehnout, že váš plot postaví precizně a v souladu se všemi požadavky. Ušetřete si čas i starosti a získejte kvalitní oplocení.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán terasy Hurikán terasy
Ceny dopravného

Cenu dopravy dřevomateriálu počítáme s expedicí ze skladu Straky a zašleme vám ji na e-mail po odeslání objednávky. Objednávka je nezávazná a potvrdíme si ji až s odsouhlasením ceny za dopravu.

Zjistit více o dopravě

Ceny dopravného