Hořlavost a bezpečnost dřeva

  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Hořlavost a bezpečnost dřeva

Je jasné, že dřevo je hořlavý stavební materiál. Nemusíte se ale bát – rozhodně to není důvod, proč se vzdát dřevostaveb. Celosvětové výzkumy dokládají, že častějším použitím dřeva jako stavebního materiálu nevzniká zvýšené riziko požáru. To totiž závisí v první řadě na vnitřním vybavení (u obyvatelů) a na stavu elektroinstalací.

Dřevěné domy splňují - jako všechny ostatní stavby - platné požadavky na protipožární ochranu. Dřevo proto může být i u vícepatrových domů použito jako nosný stavební materiál bez zvýšeného rizika požáru.

Elektrické konstrukce neztrácí nosnost

Při hoření vzniká na povrchu dřeva uhlíková vrstva, která tlumí jeho ohřívání. Ta způsobí, že dřevo hoří velmi pomalu, konstantně a rovnoměrně. Pod touto několik milimetrů silnou vrstvou se dřevo neprohřeje, a nosnost konstrukcí tak zůstane zcela zachována.

Rychlost hoření se pohybuje podle typu dřeviny mezi 0,65 mm a 0,8 mm za minutu. Stavební díly z masivního dřeva tedy musí mít dostatečné rozměry - a díky nim si pak při velkém požáru dlouho zachovají svou nosnost. Příčně rozříznuté dřevo, které zbude po požáru, zůstává plně funkční. Tyto poznatky již vedly ke změnám ve stavebních předpisech tak, aby dřevěné objekty byly zcela bezpečné.

Máme 20 let zkušeností v oblasti dřeva. Ochotně a profesionálně poradíme s čímkoliv.
Nabízíme kvalitní zboží za nejnižší možné ceny, poradenství a osobní odběr na 11 + 6 výdejních míst po ČR.
Poskytujeme zajímavé slevy, dárky a rabaty pro živnostníky a stavební firmy.
Hurikán Sibiřský modřín Hurikán Sibiřský modřín